Парламентът гласува втория вот на недоверие към кабинета "Желязков". Вносителите са партиите МЕЧ, "Възраждане" и "Величие", а основен мотив е корупцията.
Ден след като от „Демокрация, права и свободи” - ДПС обявиха, че свалят подкрепата си за правителството, те заявиха, че ще подкрепят вота на недоверие.
ДПС - Ново начало, от своя страна, няма да гласуват "За" предсрочното прекратяване мандата на кабинета.
(Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ)
От коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България" са категорични, че няма да гласуват "Против", докато не излезе доклада за еврозоната.
(Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ)
Вотът на недоверие срещу правителството не беше приет. Кабинетът оцеля.
Против гласуваха 131 депутати, за - 71.
Беше поискано прегласуване, на което вотът също не беше приет. Против бяха 130 депутати, за - 72.
(Снимка: Георги КОЛЕВ, БЛИЦ)
Това е втори вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков, след като миналата седмица "Възраждане" внесоха такъв с мотив "външна политика" и той не мина.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!