Костадинов: Правителството ще падне, а ПП-ДБ доказаха, че са част от...

Това е вот, който е организиран от "Възраждане", но ние джентълменски отстъпихме на МЕЧ - поясни той

https://blitz.bg/politika/kostadinov-pravitelstvoto-shte-padne-a-pp-db-dokazaha-che-sa-chast-ot_news1077530.html Blitz.bg

"Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено и ще падне", това заяви в кулоарите на парламента лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов. 

"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за съставяне на нов вот на недоверие. Поканихме ПП-ДБ, "Величие" и МЕЧ.

Съответно ПП-ДБ не отговориха и не дойдоха, с което те доказаха, че са част от управлението на България и е твърдо вероятно и на този вот, който ще бъде внесен днес, да подкрепят пак правителството за пореден път.

На консултациите дойдоха МЕЧ, като имаха претенции за мотивите на вота - провалът в антикорупционната политика на кабинета. Предоставихме им възможността те да го внесат, допълниха с аргументи.

Отделно водихме разговори и с "Величие" и казаха, че принципно ще подкрепят всеки вот на недоверие срещу правителството. Така че това е вот, който е организиран от "Възраждане", но ние джентълменски отстъпихме на МЕЧ, защото миналия път те ни подкрепиха", посочи Костадинов. 

По думите му когато има обща цел, не е важно кой е преносителят й. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай