Мрежата захапа Кирил Петков: Вече внасяме демокрация от Руанда
"Мисля, че това е постижение от световна величина", написа журналистът Цветан Фиков
Мрежата гръмна от взмутителни коментари, след като премиерът Кирил Петков изтъкна гордо, че президентът на Руанда е похвалил новото правителство.
"Геноцидът в Руанда е избиване на около 800 000 тутси и умерени хуту, извършено в по-голямата си част от 2 екстремистки бойни групи на хуту – Интерахамве и Импузамугамби, за период от 4 месеца от 6 април до средата на юли 1994 г.
Тутси и хуту дори не са племенни групи, а са изкуствено разграничени чернокожи хора по расови белези (тутси са с по-светла кожа и с по-малки и остри носове). Белгийската колониална власт по време на управлението си дава превилегии за работа на тутси, а след изтеглянето на белгийската администрацията от Руанда, дава управлението на страната на хуту. Власта е дадена на Президентът Руанда Жювенал Хабяримана - хуту. И той загива в самолетна катастрофа заедно с него загива и президентът на Бурунди).
Петков предаде националния интерес на България в Брюксел, предупреждават от ГЕРБ/ЕНП
Появява се слух, че поръчителите са смятаните за превилегировани тутси. Това разрушава крехкото равновесие между общностите. Военни хуту взимат властта. Министър-председателката Агате Увилингийимана е убита на следващия ден, 7 април. Проправителственото радио (РТЛМ – Radio Television Libre des Mille Collines) нажежава обстановката с призиви за убийството на тутси.
През 2000 г., на власт идва Пол Кагаме, след като предшествника му Пастьор Бизимунгу подаде оставка именно заради геноцида през 94. През 2003 проведоха първите демократични избори в Руанда. Президентът Пол Кагаме беше утвърден за 7 години на поста, с невероятните 95 процента от гласовете.
Тъй като Африка винаги ме е вълнувала, а Руанда и Уганда са ми крайно интересни заради многогодишните конфликти избиващи до геноцид…покрити с кръв и страдания държави…Разказвам всичко това, за да се знае, че днес президентът Пол Кагаме, който управлява от 2003 г., Руанда, в която има мир едва от 94 е похвалил Киро! “Така се прави”, викал му “бори се корупцията”…
"Мисля, че това е постижение от световна величина", написа журналистът Цветан Фиков.
"Пол Кагаме иначе няма нищо общо с дикаторските режими в голяма част от държавите в Африка. Само е на власт от 2000г. и го преизбират с 99%", допълва съпредседателят на ВМРО.
"Продължаваме Промяната с #ПростоКиро! Вече внасяме демокрация от Руанда.
Похвално! Явно нещо на това момче родителите не са му давали подкрепящи коментари в детството, че така да екзалтира от потупване по рамото от африкански политик, та бил той и президентът на Руанда. Пол Кагаме иначе няма нищо общо с дикаторските режими в голяма част от държавите в Африка. Само е на власт от 2000г. и го преизбират с 99%.
Сега следва да очакваме по едно рамо да ударят Мамади Думбуя, Ким Чен Ун, Си Дзинпин и Мохамад Хасан Ахунд.
Ето така се прави – така се бори корупцията с google и приятелски съвети от новите световни „либерали“, написа Александър Сиди.
Последвайте ни
8 Коментара: