Общински съветници вдигат кметски заплати в Благоевградско

https://blitz.bg/politika/obshtinski-savetnici-vdigat-kmetski-zaplati-v-blagoevgradsko_news51028.html Blitz.bg

Със 145 лева увеличиха заплатата на кмета на Благоевград Костадин Паскалев общинските съветници на вчерашната сесия и със задна дата от 1 април той ще се разписва срещу 1594 лв. месечно.

Толкова автоматично ще прибира и председателят на Общинския съвет Костадин Хаджигаев, пише местен вестник. След кратки дебати съветницитe решиха да гласуват максималния размер на възнагражденията на общинския и на селските кметове. Мотивът бе, че парите са от държавната субсидия и уж финансите на Благоевград нямало да пострадат в условията на икономическата криза. Скандалното е, че 10% от субсидията за общината бяха блокирани от правителството. Очаква се след изборите бюджетът на Благоевград да бъде орязан с още 10%. Това ще означава да се спрат ремонтите, да се замразят заплати и се блокират пари и за социални дейности. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай