Единственият начин да се намалят бездомните кучета е чрез регистрация на домашните, защото оттам идва големият приток на улични псета, смята министърът на земеделието Мирослав Найденов. Поради тази причина започва вписването на домашните любимци в регистър, обяви то по бТВ тази сутрин.
Едва сега Националната ветеринарно-медицинска служба е създала регистър, макар България да е приела закона за защита на животните преди 2 години. Този закон забранява евтаназията на животните.
Найденов призова всички собственици да се погрижат и да регистрират любимците си, не само защото има глоби за това./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.