Пламен Орешарски не одобрява политическа намеса в работата на медиите, стана ясно от негово изказване в Брюксел. Премиерът обаче подчерта, че не там е подходящото място да се коментират вътрешнополитически въпроси и прекрати изявлението си пред журналисти.
"Искате ли да не коментираме сега ситуацията на България от Брюксел, а да коментираме събития, които са в Брюксел. В България ще коментираме и събитията в България. На въпроса - не ги одобрявам, ако трябва да отговоря все пак, но е лошо от Брюксел да коментираме вътрешнополитически новини”, каза Орешарски. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.