Отпадат ли празничните понеделници? Решението е взето

Законопроектът срещна несъгласие дори и от съпартийниците на Йордан Иванов

https://blitz.bg/politika/otpadat-li-praznichnite-ponedelnici-reshenieto-e-vzeto_news1115476.html Blitz.bg

Парламентарната комисия по труда и социалната политика не прие предложението за промени и изменения в Кодекса на труда, внесено от депутата Йордан Иванов (ПП-ДБ) и група народни представители. 

Промените предвиждаха следното: Да отпадне възможността понеделник или вторник да са неприсъствени дни, когато официални празници (с изключение на Великденските) съвпадат със събота или неделя, съобщава Фокус.

Националният съвет за тристранно сътрудничество не успя да постигне съгласие да отпаднат неработните понеделници, когато официалният празник се падне в почивен ден, както и не постигна съгласие за право на почасов отпуск за водене на дете до детска градина или училище.

Законопроектът срещна несъгласие дори и от съпартийниците на Йордан Иванов. 

От "Продължаваме промяната - Демократична България" също не подкрепяме предложението, защото не поставя баланс между интересите на работниците и работодателите, каза Венко Сабрутев преди дни.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Горещ Вятър
преди 7 месеца

То не че бизнеса спазва законите и плаща заплатите и осигуровките навреме, та му трябва и благонастроен Кодекс на Труда. Направо да вкараме седем дневна работна седмица, без заплати и без годишен отпуск, и после да славим демокрацията! Социализма, не че беше по-добра алтернатива, се провали, но поне не под формата на робовлателска провинция на извратения капитал. А бизнесмените като супер компетентни и конкурентноспособни се пряко инвестирани в политиката, че туко виж някой законопроект по-погрешка покаже че не струват за нищо. Е нека да се циментират, ако има балами да си заоблят ръбовете в този ронлив бетон.

Откажи
Avram
преди 7 месеца

България , най бедната Държава с най-много празници и почивни дни.

Откажи