Петков взриви ефира на Нова тв, излезе с екзотично предложение към ГЕРБ за кабинет
Съпредседателят на ПП коментира, че подобна идея може да бъде подкрепена и от останалите политически сили
Ако си спомняте, мисля че беше точно преди три години, бях министър на икономиката. Тогава казах, че 8 фирми са взели един милиард.
Това заяви в ефира на Нова тв съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков във връзка с проверките в дома на Румен Гайтански - Вълка в сряда.
"След всички тежки стъпки сменихме надзора на банката, управителния съвет беше отстранен. Накрая на 2021 г. цялата документация отиде в прокуратурата", каза той.
"Интересното е, че тези 150 млн. реално са дадени на адвоката на Румен Гайтански, който купува фирмата на Гайтански. Посредникът отново е неговият адвокат", заяви Петков.
По думите му 150 млн. са равни на 30 детски години.
"Не знам за връзката между Гайтански и ТЕЦ Варна. Трябва да се направи пълно разследване, не знам и каква е връзката с Доган", призна той.
"Виждам обаче, че много бавно се случват нещата. Преди банката раздаваше пари на парче и на калпак, сега това няма да се случи.
Нашата борба за Антикорупционната комисия е, да имаме поне един орган, който да разследва наистина", коментира той.
"Държавата има нужда от управление. Единственото, в което ние бихме участвали, е това, за което нашите избиратели ще ни дадат доверие. Няма да има нови изненади и сглобки, трябва да се направи стъпката напред, но само като запазим доверието на избирателите си", заяви депутатът.
"Прокуратурата е една затворена система. 30 години тя се самовъзпроизвежда. Ние нямаме правосъдие и справедливост. Докато бяхме в сглобката, всички се карахме. Не можахме да тласнем страната, накъдето искахме", каза Петков.
Той повтори отново, че Стоянов изначало е бил предложение на ГЕРБ. "Ние не знаехме зависимостите му. Бихме приели всеки, за когото не знаем да има зависимости", обясни съпредседателят на ПП-ДБ.
Бившият премиер бе запитан дали ПП може да работи отново с ГЕРБ след изборите:
"Много мислим по този въпрос. Осъзнаваме, че не можем да отидем на 8-и избори, но избирателите ни дават мандат, че не могат да се правят безпринципни коалиции. Има няколко решения на казуса, които ако се приложат умно, може да се направи стъпка напред.
Ако използваме примера от Италия с Марио Драги - тогава хващате безпартиен човек с високо обществено доверие. Казваме си, че си нямаме доверие и избираме тази личност.
Тя трябва да е равно отдалечена и да има обществено доверие. Слагаме я таз фигура и казваме, че нямаме претенции за назначения, а само заложена програма", каза Петков.
По думите му такава непартийна кандидатура, може да има подкрепата на много партии.
Според него този човек трябва да има опит, да е от България и да е личност, за която всеки ще си каже: "Ааа, на този можем да му имаме доверие".
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНСОТИ В БЛИЦ!
Последвайте ни
8 Коментара: