Председателят на НС Георги Пирински призова Съветът за електронни медии (СЕМ) и прокуратурата да се самосезират за медийната атака спрямо парламента. По думите му е недопустимо в парламентарна република, Народното събрание да е обект на кампания на охулване.
Сега е важно Народното събрание да изпълнява своите задължения, да разисква предвидените в програмата закони и депутатите да гласуват със своите карти, заяви от парламентарната трибуна Пирински.
Той призова депутатите да докажат, че не живеят в затворен свят и да участват активно при обсъждането и гласуването на законопроектите, като ползват само собствените си карти.
Вчера Пирински защити необходимостта от коледни добавки към заплатите на народните избраници. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.