Проф. Пламен Киров посочи двете най-вероятни дати за избор

Изборите ще бъдат на 19 или 26 април, смята проф. Пламен Киров

https://blitz.bg/politika/prof-plamen-kirov-posochi-dvete-nay-veroyatni-dati-za-izbor_news1133534.html Blitz.bg

Проф. Пламен Киров обяви датата за следващите предсрочни парламентарни избори. Според него те ще се проведат на 19 или 26 април. Бившият конституционен съдия коментира и безуспешните опити на народните представители за промени в изборния кодекс.

Мен не ме изненадва, че депутатите нищо не направиха една цяла година, и никога не ме е изненадвало. Просто не трябва да правят промени в последния момент. Първо, защото ги пишат на коляно и ги вкарват в движение, без да да се замислят и без да се съобразят, че когато променят нещо, без да видиш как ще се отразява на целия изборен процес, най-вероятно ще сбъркаш, каза Киров.

Защото като пипнете някъде и смятате, че решавате един проблем, вие трябва да си давате сметка, че другаде създавате нов проблем. Затова по-добре да не пипат нищо, добави преподавателят по конституционно право.

Трябва да се замислете върху това какво е това политик и как се става политик в България. Аз мисля, че преди да станеш политик, трябва да си натрупал малко интелектуален капацитет, защото това, което правиш като политик, се отразява върху цялата нация и държавата като цяло, посочи в „Твоят ден“ Киров.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай