САЩ ни похвали за "Октопод"

https://blitz.bg/politika/sasht-ni-pohvali-za-quotoktopodquot_news70299.html Blitz.bg

Посланикът на САЩ у нас Джеймс Б. Уорлик приветства действията на българските власти по реализирането на операция "Октопод" вчера. Това се казва в съобщение на Посолството на САЩ в София.

"САЩ поздравяват правоохранителните служби за смелите и професионални действия в задържането на някой от най-известните в България лица, заподозрени в криминална дейност", заявява посланикът.

Той посочва, че за координацията на тази успешна операция са допринесли доброто ръководство и подкрепата от страна на премиера Бойко Борисов, министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов и висшия състав на техните институции.

"Това е важна стъпка в дългата серия от мерки, които българските власти трябва да предприемат, за да се справят с основните проблеми, пораждани от криминалната дейност в тази страна. Българските граждани ще наблюдават много внимателно следващите стъпки, за да бъдат сигурни, че справедливостта възтържествува и се предприемат необходимите законови действия по този случай.

Прекратяването на усещането за безнаказаност, като се прочистят улиците от криминални лица, е в основата на установяването на върховенство на закона. Сега българската прокуратура и съдът имат възможност да допринесат съществено за сигурността и безопасността на хората в България", се казва още в съобщението. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай