На вътрешно–партийни избори днес в Бургас сините си избират нов председател и членове на Националния изпълнителен съвет на СДС, предаде кореспондентът на Агенция БЛИЦ в града.
Вотът започна в 10 часа, а в 11 часа своя глас пуснаха в централата на улица „Богориди” 34 областният и общинският председател на СДС Владимир Павлов и Вълчо Чолаков. Петчленна комисия ще следи за провеждането на вътрешното синьо гласуване в Бургас и ще поддържа връзка в областните централи в страната. До 17 часа ще могат да дадат своя глас всички членове на партията, платили членския си внос 90 дни преди изборите. В синята централа е обособена тъмна стаичка. В нея своя вот ще дадат членовете на местните организации от Бургас, Приморско и Малко Търново, останалите ще направят това по общини в областта. Шестима са претендентите за поста – депутатите Мартин Димитров и Иван Сотиров, Румен Христов, който беше главен секретар на експрезидента Петър Стоянов, кметът на Кюстендил Петър Паунов, членът на НИС на СДС Александър Йорданов и председателят на клуб Сенатор Цоньо Ботев. Много преди днешните избори сините в Бургас обявиха своята категорична подкрепа за кандидатурата на Мартин Димитров. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.