След 20 г. Петър отново е Феим

https://blitz.bg/politika/sled-20-g-petar-otnovo-e-feim_news20176.html Blitz.bg

"Основният проблем на България вече е решен, нямам две имена, съдът най накрая се произнесе и ми издадоха лична карта на името на Феим Юсеинов Чаушев. Сега всички могат да спят спокойно!" Това заявява пред "24 часа" бившият заместник - външен министър, който преди половин година подаде оставка заради скандал в медиите, че има две имена.

Цялата серия около дипломата се завихри след серия от публикации , че изпълнява дейността си във външното министерство с турското си име, а документите му за самоличност са с българското Петър , по баща Юриев. Предположенията бяха, че това му е удобно , защото едното ползва за обществените си ангажименти, а другото - за бизнес начинания. Дори бе набелязан за участие в аферта с парите по САПАРД. Чаушев обаче доказа, че не се занимава с бизнес, и дори заведе дело в Германия срещу представителя на ОЛАФ у нас Готфрид Манфред, който твърдеше, че зам. министърът разпъвал политически чадър над бизнесмена Людмил Стайков. По-късно дори европейската служба се дистанцира от Манфред. Но пък никой не се извини на Чаушев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай