Станислав Иванов: Ще направя всичко възможно законът за такситата да мине

30 000 автомобили са "за", "против" са 100, твърди депутатът от ГЕРБ

https://blitz.bg/politika/stanislav-ivanov-shte-napravya-vsichko-vazmozhno-zakonat-za-taksitata-da-mine_news401409.html Blitz.bg

Прави са хората да протестират. Законопроектът го изтеглих аз, защото за съжаление, когато водих разговори с другите политически сили, бяха съгласни всички. Но една от политическите сили - АБВ, която се беше подписала под този законопроект, се отказа. Това заяви пред Нова телевизия депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов. Той коментира спонтанните протести на таксиметровите шофьори, които снощи блокираха "Орлов мост".

"Таксиметровите шофьори искат да се изсветли този бизнес. Защото 750 000 лева са се събирали до 2008 г. от патентния данък от такситата. А знаете ли сега колко събират? 26 000", допълни депутатът.



Таксиметрови шофьори, насъбрали се пред Народното събрание, изразиха скептицизъм, че убийственият законопроект няма да мине.

"30 000 автомобили са "за", "против" са 100. Ще направя всичко възможно този законопроект да се случи", заяви Станислав Иванов. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай