До 13 май трябва да бъде подготвено законодателство, което да ни подготви за излизане от извънредното положение, каза още той.
"Когато движението на пътници е преустановено, транспортът страда. И превозвачите на стоки страдат при придвижването в условията на аварийност", посочи той.
По думите в момента 85% при големите пътнически превозвачи не функционират.
"България е отворена икономика, разчитаме на внос и износ, затова икономиката ни страда. Голямата криза е съвкупността на спад на търсенето и предлагането. Затова кризата е безпрецедентна. Ето защо след смекчаването на мерките и отмяната на извънредното положение идва ред на мерки за овладяване на икономическата криза", каза още министър Желязков.
Той даде лична си оценка, че у нас ограничителните мерки са дали добър резултат.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.