Янаки Стоилов разкри в какви отношения е с Бойко Рашков
В правителството, а и персонално между мен и вътрешния министър, няма конфликт заради главния прокурор
Според него ефективността на прокуратурата трябва да се изразява не толкова в мерките, които тя налага в досъдебното производство, а в нейните обвинителни актови, които да получат крайна реализация чрез присъдите, които издава съдът. По думите на министъра на правосъдието този баланс е нарушен.
„Освен това обществото няма голямо доверие както в прокуратурата, така и в съда. Действията на прокуратурата по най-високите етажи на властта не убеждават нито българските граждани, нито европейските институции, че у нас се води последователна и решителна борба премахване на мутризацията у нас“, отбеляза Стоилов.
Според него са ни необходими срочни действия в правосъдието. Друга слабост на българската съдебна система, по думите му, била невисоката степен на предвидимост на крайния резултат.
„Нека да продължи дискусията за това дали прокуратурата да остане в системата на съдебната власт. Ние обаче трябва да решим към какво се стремим. Например в Италия самите прокурори са силно децентрализирани. Стоят ред въпроси, които не трябва да бъдат извеждани като супервъпроси, които пренебрегват системния подход за решаването на проблема“, коментира още министърът на правосъдието.
Стоилов изрази надежда да бъде сформирано редовно правителство, което заедно с Народното събрание да започне решаването на въпросите, които не търпят отлагане и не изискват квалифицирани мнозинства.
„Не бих искал да мислим само през образа, че просто местим фигурите на шахматната дъска. Преди това имаме по-важен въпрос – да решим дали играем табла или шах“, предупреди той.
Последвайте ни
Янаки Стоилов може и да е комуняга, но е интелигентен и почтен човек за разлика от Дамаджаната.
при радеф руската подлога всичко е шкарто
Бойко Рашков е П.азарджишка К/УРВА от МВР !
"Премахване на мутризацията"...Е как ще стане тая работа,бе Начко Юначко?!Помниш ли това си название,когато именно се създаде мутризацията.Сега хептен внедрихте "ниските" чела и чалгата и няма отърване.Сега е важното да се постигне хаос и анархия и вие спокойно да виреете!
Семейство на K.OПЕЛE от БКП не Може да Роди Друго Освен K.OПЕЛE !
Служебното правителство и радеф са ПОЗОР за България! БОКЛУЦИ ВЪН!! Слуги на чужди интереси, олигарси и престъпници. Смърдят отвсякъде на хунта, чистка и преврат. Долни същества!! А това се случи с помоща на бсп, чалгарите от итн, мутрите на мая и дебилите от дебъ. Да изметем боклука на 11ти юли!!!!
ХУНТАТА на крадеф, чалгара, лодкара и мая мутрата и прокопиев се занимава с интриги, внушения, фалшиви новини, компромати, крадене на пари, рушвети в пликове, незаконни назначения и лизане на задници на олигарси и прочие. Сега вече и с купуване на гласове и с репресия, мръсни долни ХУНТАДЖИИ!!
Мутрите на мая, дебилите на христо маджотто, прокопиефф и чалгарите от итн са задкулисието корупцията и олигархията. ХУНТАТА на крадеф е на власт благодарения на тях, метежниците от лятото бяха платени от бошкоф, а христо маджотто иска да освободи всички олигарси, които ГЕРБ заловиха. БОКЛУЦИ ВЪН!!
Кирливата риза спцоф с 1,5 млн. задължения на негова фирма, кирливата риза узунов с рушвети и измамите с джиповете на митничарите, кирливата риза рашкоф с назначенията на хора на бошкоф и 12 кенефа в палата му, кирливата риза минеткоф с бесилките, черните чували и ковчезите ... те са само кир там, ХУНТА прави чИСТКА и ПРЕВРАТ!!
Троловете повтарят чекмеджета, киличета, милчета само лъжи, манипулации и внушения са им в устата. Така повтаряха и за строителството на Борисов, помните ли? Защо магистралата преди Стара Загора била накъдрена, защо, защо?? Е оказа се, че това е ЛОТ 1 и е строен от Станишев до 2007 година, а ГЕРБ идва на власт 2009!!! Ето това са лъжи, манипулации и внушениея!!
Уж имало корупция, уж всичко се крадяло, а самите хунтаджии на крадеф излезнаха и казаха че ПАРИ ИМА!! Е нали бяхме през банкрут, разруха и разпад? Как така хем се строят детски градини, уща, спортни зали, пътища, инфраструктура хем пари има пък хем имало корупция и всичко се крадяло?? Това са лъжите и внушенията на крадеф и хунтаджиите, кръга капитал, итн чалагартие, дебъ дебилите и мая мутрата!! Уж всичко в България било от зле по зле, а ни приемат в Шенген, защото сме изпълнили изискванията!!
ГЕРБ няма алтернатива! крадефци, тарашкофци, члагари, дебили, христота мадджофски, мая мутрата, отровители, прокопиефци всички слуги на бошкоф са БОКЛУЦИ!!
Да изметем БОКЛУКА на 11ти юли!! ЗА УСПЕХИ ЗА БЪЛГАРИЯ И БЪЛГАРИТЕ!! ГЕРБ ПОБЕДА!!
Семейство на К/УРВА от МВР не Може да Роди Друго Освен К/УРВА !
3/AДУНАЙСКИ РОБ ДО ГРОБ ! Който Гласува е K.OПЕЛE ! Който Работи и Плаща Данъци е К/УРВА !
по произход и по душа сиамски близнаци БКП и ДС . Безчестие и позор !