Яне Янев: Извършва се грандиозно източване на държавния резерв

https://blitz.bg/politika/yane-yanev-izvarshva-se-grandiozno-iztochvane-na-darzhavniya-rezerv_news98239.html Blitz.bg

Лидерът на РЗС отказа да съобщи дали напуска политиката, годеницата му не го била зарязала

"През последната година и половина се извършва грандиозно източване на държавния резерв", заяви лидерът на РЗС Яне Янев в предаването "На четири очи" по Нова телевизия. Той се появи за пръв път след просълзената си изповед миналия петък, след което изчезна и изключи мобилния си телефон, а днес отново говори през сълзи.

Янев тъй и не отговори на въпроса дали ще се оттегли от политиката или не, но заяви, че ще продължи да атакува правителството на ГЕРБ, независимо къде се намира. "Независимо дали ще съм в политиката или на 10 000 км. оттук, информацията пак ще излезе", заяви лидерът на РЗС по повод кражбата на материали от автомобила му. Той потвърди, че колата му е била обрана.

Според него проблемът с контрабандата не е в страната, а на сръбската и руската граница, които се контролирали от депутатите от ГЕРБ Иван Петров и Искра Фидосова. Янев не даде никакви доказателства за това, но посочи сигналите, които подаде срещу Мария Мургина и Александър Томов преди години, които сега са завършили с осъдителни присъди.

Янев опроверга слуховете, че годеницата му Галя го е напуснала и посочи, че тя е една от малкото, които го убеждава да остане в политиката. Той се оплака от небивал натиск върху него и семейството му. И разказа случай, в който четирима млади мъже в черно са стоели в кола пред къщата му в Сандански, а после пресрещнали майка му в парка и й казали, че след като е загубила мъжа си и баща си, трябва да спре сина си. Той разказа още, че ДАНС привикала негов служител да пише под диктовка и вербувала двама служители на партията му.

Лидерът на РЗС обеща да се извини на Менда Стоянова, ако се установи, че записът на разговора между нея и шефа на митниците Ваньо Танов е манипулиран. Той отрече да получава информацията си от Алексей Петров и нарече отношенията си с него "служебни", заявявайки, че бившият съветник на ДАНС трябва да вдигне паметник на управлението на ГЕРБ, защото те "го изпраха и пуснаха през центрофугата". Служебни били и отношенията му с Бойко Борисов, с когото се виждал често в кабинета му като шеф на парламентарната комисия по корупция, а в дома му ходил само веднъж с видни посланици, но не посочи дали израелският е бил сред тях.

Според Янев маниерите на СИК са се върнали в управлението на държавата и в момента има държавна мафия.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай