Огънят се разраснал много бързо и за минути буквално изпепелил до основи къщата.
Към момента от иначе хубавата двуетажна къща са останали само стените и въпреки усилията на пожарникарите всичко останало е изпепелено.
Запознати разказаха, че обитателите на къщата са възрастни мъж и жена с 4 внучета, всички от ромски произход. Циганите били купили имота преди около година и хората не ги познавали добре. Знаели само, че в дома няма ток и вода и живеели мизерно.
Хората в селото смятат, че най-вероятно палавите деца са предизвикали пожара по време на игра.
„Цяло чудо е, че пламъците не обхванаха съседните къщи или пощата, която е много близо. От къщата в момента не е останало почти нищо“, коментираха очевидци.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.