Нов случай на изпепелени автомобили в София. Две коли са пламнали на паркинг в столичния квартал „Младост“ 4, сигнализират граждани в социалната мрежа чрез групата „Катастрофи в София“.
На разпространени кадри се виждат горящите превозни средства, разположени в непосредствена близост до други автомобили, което е създало реална опасност от разрастване на пожара. Гъст дим се издига над района, а пламъците обхващат изцяло купетата.
На място е пристигнал екип на пожарната, който е овладял огъня и е предотвратил прехвърлянето му към съседни коли. Към момента няма информация за пострадали хора. Не са ясни и причините за инцидента.
БЛИЦ уточнява, че случаят идва само дни след като автомобил „Мерцедес“ изгоря пред жилищен блок в столичния квартал „Люлин“. Тогава също нямаше данни за ранени, но бяха нанесени сериозни материални щети.
Очаква се компетентните органи да извършат оглед и да установят дали става дума за техническа неизправност или умишлен палеж.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света




