Бих се опитал да прецизирам защитата му за начало. Той не се е опитал да помага, а да бъде полезен. Той е искал да е полезен на приятелите си във "Фейсбук", но идва момент, когато не може да удържи на думата си, която е дал на своя приятел и започва да се притеснява и крие. Това заяви в ефира на "Здравей, България" адвокатът проф. д-р Георги Ценев, който защитава измамникът Спас/Александър.
"Той предлага билети само на приятели и познати. Всеки разказва, че си търси билет за някъде и той казва, че може да намери евтин билет за някъде. Случвало се е да купува 4-5 пъти билети на ниски цени и никой да не ги вземе. Той вижда предложение, че някаква екскурзия е 300 долара, казва на свой приятел, взима парите, но влизайки да вземе билета вижда, че офертата вече е 800 долара. Тогава от следващ човек взима пари за билет, за да покрие разликата на първия, но накрая започва да не смогва", каза адвокатът му.

"През юни - юли разбира, че няма как да се справи със схемата, тогава се отказва. Това не е пирамида. Той няма как да върне парите. Не се познаваме иначе с него. Той просто каза, че е слушал за мен. Родителите му ме избраха за негов защитник", призна Ценев.

"Не мога да нарека самоличността му във "Фейсбук" за фалшива, защото тя е на негов приятел. В социалната мрежа почти никой не използва собственото си име, а по-скоро псевдоним. Той е завършил публична администрация във Франция, умее да комуникира, интелигентен е, правил е международни анализи. Името Спас на Запад не е познато. Хората са скептични към такива имена, затова използва името Александър. Името му харесва, а и е на приятел", каза адвокатът.