Жената е в непроменено тежко общо състояние, но стабилно. Очаква се в близките дни състоянието да позволи извършването на оперативни интервенции за отстраняване на мъртвите тъкани и кожна пластика. Прилагат се най-модерната средства за местно и общо лечение. Жената не е контактна. Тя е на апаратна вентилация. Това съобщи в ефира на БНТ Мая Аргирова, началник на Клиниката по изгаряния в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, където пострадалата Ажда Ибрахимова бе приета по спешност.
В ефира специалист също каза какво може да направи обикновеният човек, ако бъде залят с киселина. 

"При тези ситуации се срещат три вида киселини - сярна, азотна и солна. В концентрирания си концентрат те са изключително опасни. Сярната извлича водата от кожата. Солната киселина унищожава белтъчините в кожата. Азотната киселина също реагира с протеините и ги унищожава. Натриевата основа пък прави мазнините на кожата и направо на сапун. В първия момент различните киселини не могат да бъдат различени. При всичките обаче се наблюдава едно и също – болка и повишаване на температурата. При основата се усеща и мазнеене", каза Наско Стаменов, химик и учител по химия.
 
"Две са нещата, които причиняват вредата - повишаване на температурата и самата химична реакция. Първото нещо, което трябва да се направи е подсушаване на засегнатото място. Кожата не трябва да се търка, защото така се разнася киселината. След това обилно измиване – говорим за литри наведнъж, за да не може да се вдигне температурата. Много трябва да се внимава агентът да не попадне в очите. Естествено, ако знаем какъв е агентът, можем веднага да противодействаме при киселините със сода за хляб, ако е основа - с оцет.
 
Химикът също отбеляза, че хората доста лесно може да се сдобият с киселини, защото те имат голямо приложение в бита.