Иво Прокопиев превзе ефира на bTV с нагли претенции за разследването му!
В петък, когато стана ясно, че срещу Прокопиев има ново тежко обвинение, той се включи по телефона в публицистичното предаване "Лице в лице". В първия работен ден Прокопиев бе централен гост в сутрешния блок. За да е по-убедителен Прокопиев донесе в студиото и държа през цялото време пред себе си последния брой на "Капитал". Така той очевидно искаше да внуши, че е преследван от правосъдието заради издателската си дейност, а не заради приватизационни сделки. Още в събота главният прокурор Сотир Цацаров заяви, че бизнесменът от Разград не представлява интерес за обвинението заради притежаваните от него медии. Вероятно това мотивира днес Прокопиев да поиска с неговия случай да се занимава прокурор от чужбина, което е абсолютно безпрецедентно искане.
Той обяви, че съди българската държава в Европейския съд по правата на човека в Страсбург за действията на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ).
Прокопиев поясни, че последните действия на прокуратурата срещу него не фигурират в иска му. Срещу съиздателя на "Икономедия" и собственик на "Алфа финанс холдинг" Иво Прокопиев Софийската градска прокуратура води разследване за престъпление по служба, извършено от служители на икономическото министерство за изпълнението на концесионните договори на "Каолин". Наред с това КПКОНПИ проверява и приватизацията на "Каолин", извършена преди 17 години от фирма на Прокопиев.
Бизнесменът определи разследванията на прокуратурата и КПКОНПИ за "безогледна нагла атака, злоупотреба с българските закони и неуважение на решенията на българския съд".
Иво Прокопиев посъветва също така "мътната вода в приватизацията да се отдели от чистата". Според него приватизацията на "Каолин” била обратното на това, което се случва в "Полимери" на фамилията Баневи. Той увери, че след приватизацията от едно полуфалирало дружество ("Каолин"), предприятието е стъпило на крака и в района вече има керамично-стъкларски клъстер в резултат на направените инвестиции.
10% от цената на "Каолин" е платена кеш - малко над 700 000 лева, останалата в компенсаторки, защото такъв е бил законът тогава, обясни бизнесменът. Работническо-мениджърската приватизация беше основанието за тези сделки.
Последвайте ни
0 Коментара: