Днес в по-голяма част от страната температурите бяха летни. Те достигнаха около 30 градуса.
Най-горещо днес беше във Велико Търново и Русе, където термометърът посочи 31 градуса. На фона на мрачното време от предходните дни това си е направо температурен рекорд, коментират синоптиците.
Само с един градус е било по-хладно в Монтана, Ловеч, Сандански и Плевен. На 29 градуса пък се радваха в Благоевград и Пазарджик, а на 28 - в Пловдив и Кюстендил. В столицата също се усети затоплянето, където живакът отчете 27 градуса. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.