До 15 часа Националният институт по метеорология и хидрология при БАН отчете три температурни рекорда: в София, Драгоман и Велико Търново. Малко по-късно бяха регистрирани още два – в Ловеч и Благоевград.
Според синоптиците най-горещо днес е било в Ловеч, където са отбелязани рекордните 34, 9 градуса. В Благоевград живакът скочил до 31,6 градуса.
До 15 часа в София е регистриран рекорд от 30 градуса за последните 21 години. За последно почти толкова топло е било на тази дата през 1991 година - 29,2 градуса.
29,8 градуса в Драгоман пък подобриха рекорда от 29 градуса през 1965 година. В Шабла е регистриран рекорд от 25,2 градуса. Подобна температура е регистрирана там през далечната 1965 година - 24,6 градуса. Във Велико Търново е било 34,1 градуса. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.