След жестоките горещини, които измъчиха българина през последните няколко седмици, силен дъжд и гръмотевични бури разхлаждат страната. Валежи ще има на много места, прогнозират синоптиците.
Мездра, Ловеч, Плевен и Свищов вече бяха “ударени” от гръмотевични бури. Обилни валежи паднаха и навсякъде в Северозападна и Централна България. Дъждовните облаци се преместват към Североизточна България.
В областите Великотърновска, Русенска, Търговищка, Шуменска, Разградска, Добричка, Силистренска и Смолянска е обявен код “жълто”.
Синоптиците предупреждават, че следобед и привечер дъждът и бурите ще са най-силни. Ще се усилва и вятърът./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.