На 22 септември, когато започва астрономическата есен, денят се очаква да бъде най-студен от следващите десет - минималната температура в София ще е 4-5 градуса, а през деня ще достигне 22 градуса. Затова пък от неделя се затопля за следващите десетина дни, включително следващия уикенд - живакът ще варира между 28 и 30 градуса.
Тази нощ вятърът ще отслабне, в югозападните райони ще стихне и в котловините там минималните температури ще са най-ниски: 3-5 градуса; ще се образува слаба слана. В София ще е 4-5 градуса. В останалата, по-голяма част от страната, също ще е доста хладно - сутрешните температури ще са между 6 и 11 градуса.
По Черноморието, където все още ще е ветровито - минимални температури 12-14 градуса. През деня времето ще е слънчево с разкъсана висока облачност над западните, а по-късно над северните райони от страната.
Сутринта над Североизточна България и по Черноморието ще има значителна облачност, но впоследствие и там тя ще намалее, северозападният вятър ще стихне. Максимални температури - предимно между 20 и 25 градуса.
На 22 септември в 17.49 ч. е и началото на астрономическата есен. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.