Жълт код е обявен за 21 август в почти цялата страна заради високите температури, съобщиха от НИМХ.
Единствено в 4 области от страната – Пернишка област, София област и София град и Смолянска област температурите няма да бъдат толкова високи и там не е обявен жълт код.
Максималните температури ще бъдат между 32 и 37 градуса в София 32 градуса. И в планините ще е слънчево и топло. По Черноморското крайбрежие ще е слънчево и горещо с максимални температури около 32-34 градуса
Жълт код означава, че времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но бъдете внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете, предупреждават от НИМХ.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.