Една от най-популярните туристически дестинации на Балканите предлага нови ограничения за продажбата на алкохол. Крайбрежният град се надява да въведе мерките това лято в опит да ограничи пияните посетители, които безпокоят жителите.
Кметът заяви, че „възникват ситуации, които нарушават безопасността и качеството на живот на наемателите“.
Очаква се новите мерки да влязат в сила още това лято.
Кметът добавя, че целта е „да се премести пиянското поведение и консумацията на алкохол далеч от обществените улици и на подходящи места“, насърчавайки отговорното пиене, а не „да се спре забавлението“.
Балканската страна вече има няколко правила за борба с безотговорното поведение на посетителите.