Бъдете сигурни, че в колкото и свободен откъм възможности за пътуване свят живеем, има места, които са изцяло недостъпни за хората. Причините за това са: прекалено опасно, строго секретно или предназначено единствено за членове на малка група от хора. Ето и местата, които сме ви подбрали:
1. Бохемиан груув
Простиращият се на площ от 2700 акра кампус Бохемиан груув се намира в Калифорния, като територията е частна собственост, Предполага се, че принадлежи на арт клуб, наречен „Бохемиан клъб”, където на сбирки са присъствали известни личности американските президенти Ричард Никсън и Хърбърт Хувър. Интересното е, че там жени не се допускат и освен това се твърди, че всяко лято там се провежда двуседмичен лагер, на който се събират най-влиятелните хора в света, или по-точно "илюминатите".









2. Форт Нокс
Трезорът Форт Нокс е мястото, където се пазят златните кюлчета на САЩ, както и куп други национални съкровища. Според официалната информация то е едно от най-сигурните места на Земята. Пазят го 30 000 войници, непосредствено около него са разположени танкове, военни машини, бойни хеликоптери и артилерия, а вратата му тежи 22 тона и е направена от материал, който не може да бъде взривен.





3. Тайният архив на Ватикана
Ватиканската библиотека е една от най-големите и най-секретните библиотеки в света. Само най-висши духовници и специално избрани от папата лица имат достъп до писаните съкровища. В книгите, пазени във Ватикана, има информация за почти всичко – от древни кодове на маите до сведения, които най-вероятно доказват съществуването на извънземен живот.





4. Пайн гап
Пайн гап мониторингова станция, която е разположена в Централна Австралия. Тя се управлява от правителството и Централното разузнавателно управление и е единственото място на континента, над което не могат дори да прелитат самолети.

5. Пещерата Ласко
В пещерата Ласко в Югозападна Франция има праисторически рисунки на животни и геометрични фигури, за които се смята, че датират от над 17 000 години. Влизането в нея обаче е забранено от 1963 г. насам, а причината за това е гъбична инвазия, която заплашва уникалните скални изображения.