Свастиките в Слънчев бряг не плашат туристите от Израел

Те не стъпват в антикварните магазини, пълнят само казината, жалва се търговец

https://blitz.bg/ptuvane/svastikite-v-slanchev-bryag-ne-plashat-turistite-ot-izrael_news207962.html Blitz.bg

Израелските туристи по морето нехаят за антиките със свастики и лика на Хитлер, които се продават в антикварните магазини. Търговец на сергия се оплака, че те са най-лошите клиенти. "Не стъпват в магазините, пълнят само казината. Те и за тов аидват - да играят комар", каза мъжът пред камерата на TV7. Репортажът показа обаче и туристи от други държави, които не са напълно съгласни такива стоки да се продават свободно.

"Темата е болезнена и след толкова години, особено за руснаците, както и за всички славяни", оплака се двойка пред TV7. 

"Свикнал съм, както и израелците по принцип", призна Себатай Версанов, лидерът на Бургаската еврейска организация "Шалом". Той обясни, че нацистки символи и антики се порадват само в специализирани магазини, което е практике и по други места в Европа. /БЛИЦ 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай