60-г. директорка на училище в Омуртаг загуби битката с коронавируса

Татяна Петрова е петата жертва на инфекцията сред учителите в област Търговище

https://blitz.bg/regioni/60-g-direktorka-na-uchilishte-v-omurtag-zagubi-bitkata-s-koronavirusa_news784703.html Blitz.bg
"Директорът на Второ начално училище "В. Левски" в Омуртаг Татяна Петрова е починала от COVID-19.  Днес ще бъде погребението на 60-годишната жена", потвърди началникът на Регионалното управление на образованието Елка Станчева.

Петрова е ръководела учебното заведение в продължение на 27 години. Тя е петата жертва на коронавирусната инфекция сред учителите в област Търговище, съобщава БТА. 

Заразата не успяха да преборят преподаватели от Търговище, Попово и двама от Опака.

Към 30 ноември в областта болните от COVID-19 учители, са 22-ма, а ученици - трима, сочи справка на РУО.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай