Българка и зелените са забъркани в скандала със забраните в Калиакра
ЕК наложи пълна забрана за строителство, туризъм, земеделие и риболов в защитената територия. Бърова отговаря точно за България и пуснатите жалби срещу страната ни в Европейската комисия от Българското дружество за защита на птиците. Тя е била служител на тази природозащитна организация преди да отиде да работи в Брюксел. По този начин Силвия Бърова е в конфликт на интереси и им защитава жалбата, обясняват каварненци. Тя работи срещу България и народа си и остава местните хора без доходи. Според тях тя трябва да бъде разследвана от прокуратурата у нас и в Брюксел. Освен това ОЛАФ да разплете нейните схеми, на мъжа й, както и на зелените.
Благодарение на тяхната дейност и лобиране Българското дружество за защита на птиците, на което и двамата са били служители, е получило почти 40 милиона лева по европейски проекти.
Mалко след техните назначения започва лавина от траншове към неправителствените организации от Коалиция „За да остане природа в България“. Парите отиват основно в Българско дружество за защита на птиците. Част от одобрените проекти са следните:
1. 3.5 милиона лева за броене на пеликани в Атанасовско езеро.
2. 2.6 милиона лева за броене на лешояди във Врачанско и Сливенско
3. 5.2 милиона лева за план за опазване на червеногуша гъска
4. 5.2 милиона лева за броене и строене на гнезда на египетски лешояди около Ивайловград
5. 4 милиона лева да се заплождат пеликани, кокилобегачи и саблеклюни по Атанасовско езеро
6. 8 милиона лева да броят орли в бургаско
7. 3.5 милиона лева да правят гнезда на орли в Ивайловградско
От 15 отпуснати проекта за България, напусналата БДЗП Силвия Бърова насочва към бившата си неправителствена организация милиони лева за броене, заплождане и строене на гнезда на птици. Всичко се случва с подкрепата на Министерството на околната среда и водите.
Други неправителствени организации от зелената коалиция също получават огромни пари от програма LIFE:
8. Българският филиал на частната швейцарска офшорка WWF International – WWF-България, печели 2.5 милиона лева, за засаждане на храсти в няколко природни парка. Част от парите са насочени към Природен парк „Витоша“.
9. 2.8 милиона лева отиват при Зелени Балкани-Стара Загора за броене на керкенези по странджанско.
10. 800 000 лева печели Фондът за дива природа и фауна за броене на ветрушки около Кресна.
11. Още 800 000 лева отиват в WWF-България.
12. 600 000 лева получава Фондацията за информация и опазване на природата да учи билкарите на Витоша как да броят билки.
13. 1.2 милиона за събиране на генетичен материал от гори в Софийско получава Изпълнителна агенция по горите заедно с Инициативна група Витоша.
С други думи, от общо 15 проекта за България, чрез лобирането на г-жа Силвия Бърова успешно са насочени 13 към бившата й неправителствена организация и НПО-та от Коалиция „За да остане природа в България“. Общата стойност на проектите надхвърля 40 милиона лева, като на всичкото отгоре, написаният план за червеногуша гъска изисква от МОСВ и Министерство на земеделието да отпуснат още 50 милиона лева на същите организации.
По много от проектите има основателни съмнения за дублиране на дейности и финансиране, което е закононарушение.
Последвайте ни
0 Коментара: