Крути мерки: Глоба 5000 лева за палатка на плажа в Царево
Според кмета Георги Лапчев дългогодишната практика по отношение на къмпингуването е наложила изработването на тази наредба.
Община Царево ще глобява за палатка на плажа и това лято, решиха общинските съветници. Предвидената глоба може да достигне 5 000 лева, а председателят на Общинския съвет в най-южната морска община Даниел Скулиев каза, че целта е да се създадат правила, по които да се действа, за да не се получава хаос.
Морска буря се разрази тази сутрин в Царево, но няма поражения, съобщава bTV.
Тя поясни, че точката от Наредбата за опазване на обществения ред и околната среда, регламентираща къмпингуването, се е оказала ябълката на раздора между желаещите да почиват сред природата без ограничения и местната власт, която иска да контролира този тип почивка.
Най-южната морска община предлага най-добри условия за алтернативен туризъм и е най-предпочитана от любителите на свободното къмпингуване.
Според кмета Георги Лапчев дългогодишната практика по отношение на къмпингуването е наложила изработването на тази наредба.
„Изискванията въобще не са сложни. Ние създаваме регламент, т.е. правила, по които трябва да се действа, защото без тях се получава хаос. От него печелят единици, но мнозинството губи“, заяви Скулиев.
Ако сте собственик на имот, който сте си купили, през лятото видите, че в него има 100 опънати палатки, как ще реагирате, попита той.
„Ежедневно в Община Царево се сблъскваме с този проблем. Тези хора не се регистрират никъде. Регистрацията ще помогне на полицията за задържане на лица от криминалния контингент“, добави старейшината.
Според адвоката на Сдружение „Да запазим Корал“ Дончо Бораджиев обаче, да се говори за престъпници за хората в палатките, било несериозно. Той твърди, че наредбата газела и Конституцията и законите за административните актове, и за ограничаване на административното регулиране и административния контрол върху стопанската дейност.
Скулиев пък сподели, че лично е засегнат и също се позова на Конституцита, като цитира чл. 17, в който се споменава, че частната собственост е неприкосновена. „Изложиха се аргументи, че се нарушавало правото на свободно придвижване, като аргумент, че общината била против къмппингуването. Това не е вярно, но ние сме за регламент“, каза още той.
Последвайте ни
8 Коментара: