Столицата на "винкело" Перник ще се превърне в столица на рока за цели три дни. Вчера в града бе открито второто издание на фестивала "Китариада", койот ще приключи на 1 юли и ще се влее в посрещането на Джулай Морнинг.
Амбициите на организаторите са след международния фестивал "Сурва" той да стане второто по сила и мащабност културно събитие, обединяващо жителите и гостите на града, съобщава Struma.bg. 1
17 групи ще вземат участие в музикалната фиеста. От тях 8 са пернишки, две от Благоевград, три от Дупница и една от София.
Концерти ще има всяка вечер. Те ще започват от 17 ч. Рок до зори, музика и танци, детско творчество и спортни състезания ще изпълнят с емоции улиците на Перник.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.