Поетеса от Ловеч с награда от сръбски фест

https://blitz.bg/regioni/poetesa-ot-lovech-s-nagrada-ot-srabski-fest_news208489.html Blitz.bg

Ловешката поетеса Алтенка Сапунджиева се върна с трета награда от ХХІV-я Международен фестивал за поезия в гр. Суботица, Сърбия, в последната 10-дневка на юни. Авторката, която сред родното писателско братство е по-известна с псевдонима си Латинка-Златна, е отличена за стихотворението си "Симфония в Бяло".

В конкурса са взели участие 147 автора от различни страни. Самото награждаване на лауреатите в литературната надпревара е станало в ресторант "Фонтана" в курортното градче Палич, досами брега на местното едноименно езеро. След церемонията пък се е състояла премиера на престижния алманах "Панонски гълъб", както и финала на етноФест с участието на изпълнители на народна музика от САЩ, Полша, Унгария, Испания, Австрия и др., съобщи днес в Ловеч авторката.

Латинка-Златна добави още, че през уикенда пък председателствала жури за хайку поезия в ХІV-ия Международен фестивал "Мелнишки вечери на поезията".

Гергана ДИМИТРОВА, БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай