Община Панагюрище работи седем дни без интернет, след като достъпът до глобалната мрежа й бе спрян централно.
Кметът Никола Белишки не коментира проблема, но общински съветници дадоха нарочна пресконференция по темата. Томи Наплатанов от ГЕРБ обясни, че достъпът до интернет на администрацията бил преустановен, без да има някакви технически причиниу съобщава "Марица". Системният администратор на община Панагюрище на няколко пъти звънял по министерствата, за да разбере какъв е проблемът, но от там не му дали отговор.
Белишки достойно премълча това, което се случи, но за нас си беше чиста форма на политически натиск, коментира Наплатанов. Той обясни, че проблемът бил решен със съдействието на областния управител Иван Йорданов. От тази седмица администрацията в Панагюрище работи нормално и има достъп до интернет.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.