Спасиха куче от удавяне в река Осъм

Отряд спасители от Гражданска защита извадиха животното от ледените води

https://blitz.bg/regioni/spasiha-kuche-ot-udavyane-v-reka-osam_news177723.html Blitz.bg

Отряд спасители към Областната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" извадиха бездомно куче от ледените води на р. Осъм в централната градска зона в Ловеч вчера късен следобед.

Сигналът за бедстващото животно бил подаден на тел. 112. Преди това четириногият скитник привлякъл с жаловит вой вниманието на граждани върху себе си, тъй като на практика бил в безизходно положение заради високите защитни каменни стени, застроени по двата бряга на реката, съобщиха днес очевидци.

Тепърва екоактивисти ще разследват дали кучето е било хвърлено от местен гражданин в Осъма, или само е паднало в реката.

Гергана ДИМИТРОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай