Това е Емо Кеша - босът на разбитата схема с фалшиви горива, съдът го попари лошо
По време на разследването на ДАНС, Икономическа полиция и мобилни екипи на Агенция "Митници" в Южна България са открити около 100 000 литра горива без доказан произход и парични средства с левова равностойност над 1,9 млн. лева.
Едното обвинение, което е повдигнато срещу Кеша е, че за периода 1.01.2017 г. до 14.11.2017 г. в Бургас и Пловдив се е покрил и не си е платил данъчните задължения, които били в размер на 700 000 лева. Той е подал грешна информация пред ТД на НАП – Бургас и Пловдив, като това показват справките по ЗДДС за съответните данъчни периоди. Емил дори си е спестил и издаването на фактури и други счетоводни документи като фискални бонове за продадено гориво и е представил фалшиви документи за покупко-продажби за съответните периоди, като данъчните задължения са в особено големи размери.
Разследващите установили, че колонките във всяка една от бензиностанциите изобщо не са свързани към НАП и предлагат горива с неясен произход. Когато имало регулярни проверки, Кеша и компания умело укривали в заровени в земята складови цистерни горивата без установен произход.
Срещу петролния бос е повдигнато и обвинение за пране на пари в периода 01.01.2017 г. до 15.11.2017 г. В Пловдив той е придобил и държал имущество – пари в размер на 375 000 евро с левова равностойност 750 000 лв.. Самият Емо твърди, че бил наясно, че в момента, в който е получил средствата е погазил всячески закона и извършва престъпление. На територията на Бургас мъжът бил подпомаган от приятелката си Ваня Стоянова. Двамата са срещали често в Бургас и даже са живеели заедно. Именно в жилище, което обитавали е намерен сейфът с огромната сума.
Пред Окръжния съд в Пловдив бизнесменът заявил, че не е нарушил законите и средствата, които са открити при обиска, са от заем, пари на родителите му и негови лични.
"Имам договор за заем, с който бях покрил една банкова гаранция на дружество, в което участвах. След като Агенция "Митници" ги освободи, аз ги прибрах, за да ги върна. През последните 6 години НАП са ми правили две ревизии като физическо лице и ревизия на фирмата", обяснил още предприемачът пред магистратите.
Адвокатът на бизнесмена изтъкнал, че Емо съдействал изцяло на прокуратурата и е дал разрешение за отварянето на трезора му, а също така и за вдигане на банковата и данъчна тайна на сметките му.
Най-тежкото, предвидено от закона наказание за престъпленията, в които Власов и Стоянова са обвинени, е лишаване от свобода от 3 до 12 години и глоба от 20 000 до 200 000 лева.
За укриването на данъчни задължение е предвидена и конфискация на част или на цялото имущество на виновния.
Последвайте ни
0 Коментара: