Местните хора се оплакват, че за един аспирин им се налага да пътуват над 30 км. до областния град, съобщи БНТ.
Това допълнително оскъпява нужните медикаменти. Аптека в Невестино липсва вече повече от пет години. В общината живеят предимно възрастни хора, за които лекарствата са жизненоважни.
Живеещите в по-отдалечените села в Община Невестино разчитат на близките си да им доставят лекарства. Наскоро млади бизнесмени са проявили интерес да отворят аптека.
Те поставили условие в нея да работи фармамацевт. От общината се надяват да намерят аптекар и проблемът да бъде решен.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.