Изследване показа как електромобилите замърсяват природата

През жизнения цикъл на един електромобил се губят около 30 кг. суровини, а останалите могат да бъдат рециклирани

https://blitz.bg/skorost/izsledvane-pokaza-kak-elektromobilite-zamarsyavat-prirodata_news803070.html Blitz.bg

Автомобилите с конвенционален двигател с вътрешно горене замърсяват стотици пъти повече спрямо електрическите им еквиваленти, показва поредно изследване, цитирано от The Guardian.

То разглежда изгубените безвъзвратно суровини, използвани за производството и употребата на превозните средства. 

През жизнения цикъл на един електромобил се губят около 30 кг. суровини, а останалите могат да бъдат рециклирани, според анализ на белгийската Transport & Environment.

В същото време един конвенционален автомобил изразходва средно 17 000 литра петрол.

За да научите повече, посетете auto.blitz.bg. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай