Един от големите сблъсъци в английския футбол между Арсенал и Манчестър Юнайтед завърши 0:0 на "Емирейтс" в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ препънаха „червените дяволи“ и им попречиха да се доближат до лидера Манчестър Сити, изоставайки от него вече с три точки при положение, че са с мач повече. Лондончани продължиха серията си и вече седем срещи са без загуба за първенство – 5 победи и 2 равенства.

Все пак Манчестър Юнайтед ще запомни и с добро мача след поставения клубен рекорд - 18 поредни гостувания в английския шампионат без поражения.

Новото попълнение Мартин Йодегаард дебютира за домакините като резерва, след като бе преотстъпен на „топчиите“ от Реал (Мадрид). Голмайсторът Пиер-Емерик Обаменяг пък пропусна трети пореден мач на лондончани по семейни причини.

Мениджърът на гостите Оле Гунар Солскяер предприе цели пет промени в сравнение със злополучния двубой с Шефилд Юнайтед и загубата с 1:2 на „Олд Трафорд“ през седмицата. Виктор Линдельоф, Люк Шоу, Скот Мактоминей, Фред и Единсон Кавани започнаха този път титуляри.

След по-активно начало на домакините Юнайтед взе инициативата през втората половина на първата част и създаде по-чисти голови положения. В 20-ата минута вратарят Бернд Лено се разтегна максимално и спаси удар на Фред, а четири минути по-късно Бруно Фернандеш не намери целта от изгодна позиция. В самия край на първата част португалецът изпълни и пряк свободен удар, след който топката рикошира в главата на Луис и премина над вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след почивката Арсенал имаше чудесна възможност да поведе, след като Белерин центрира отдясно и топката стигна на далечната греда до Вилиан, който на почивката замени Мартинели. Бразилецът реши да отправи техничен удар, но Уан-Бисака се хвърли на шпагат и блокира топката. Натискът на домакините се засили, но гостите устояха и на свой ред отново стигнаха до много добро положение, пропуснато в 59-ата минута от Кавани след центриране на Люк Шоу.

В 65-ата минута Лаказет изпълни пряк свободен удар, след който топката се удари в напречната греда, а малко след това  Де Хеа спаси силен удар на Смит Роу. В 83-тата минута в игра за своя дебют с екипа на „артилеристите“ се появи Мартин Йодегаард, който замени Смит Роу.

Минута преди края Юнайтед можеше да изтръгне трите точки, след като Кавани засече от няколко метра центриране на Уан-Бисака, но топката премина на сантиметри покрай вратата на останалия на място Бернд Лено.

След равенството Арсена излезе осми с 31 точки, а Манчестър Юнайтед остана втори с 41 и 3 по-малко от градския съперник Манчестър Сити.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 0:0

Арсенал: Лено, Белерин, Холдинг, Давид Луис, Седрик Соареш, Партей, Джака, Мартинели(46-Вилиан), Смит Роу (83-Йодегаард), Пепе, Лаказет (90+4-Нкетия)
Мениджър: Микел Артета

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Мактоминей (37-Марсиал), Фред, Рашфорд(80-Грийнууд), Бруно Фернадеш , Погба, Кавани
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Стадион: "Емирейтс", Лондон
Съдия: Майкъл Оливър

Жълти картони: Седрик Соареш (Арсенал); Магуайър, Уан-Бисака и Погба (Манчестър Юнайтед)