Астън Вила разби като гост Уест Бромич с 3:0 в дербито на Уест Мидланд от 14-ия кръг на английската Висша лига и помрачи дебюта начело на домакините за Сам Алардайс.

Ануар Ел-Гази (5) даде ранен аванс на гостите, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините.

В 36-ата минута "дроздовете" останаха с човек по-малко на терена, тъй като Джейк Ливърмор получи втори жълт картон и напусна терена. Това улесни задачата на тима от Бирмингам.

През втората част в 72-ата минута гол на гостите от Бирмингам беше отменен след намесата на ВАР заради засада на Оли Уоткинс.

Все пак Астън Вила стигна до втори гол в заключителните минути, а негов автор стана Бертран Траоре (84). Скоро след това Ел-Гази (88-дузпа) оформи крайния резултат.

След успеха си Астън Вила зае деветата позиция във временното класиране с 22 точки, изравнявайки свое постижение от сезон 2001/02, когато събра същия актив след 12 изиграни мача. Уест Бромич е предпоследен с едва 7.