Единственият тим с шест победи от шест срещи в груповата фаза на Лига Европа Арсенал продължава да разочарова с представянето си на домашната сцена. „Артилеристите“ загубиха от гостуващия Бърнли с 0:1 в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. От 58-ата минута домакините бяха в намален състав заради червения картон на Гранит Джака, а в 73-ата минута голямата им звезда Пиер-Емерик Обамеянг си вкара автогол. Той се оказа и победен за гостите от Бърнли, които напуснаха опасната зона и заемат 17-а позиция с 9 точки. Арсенал е 15-и с 13.

По-същото време Лестър разби у дома Брайтън с 3:0. Джеймс Медисън (27, 44) и записалият и две асистенции Джейми Варди (41) вкараха головете още през първата част, а след почивката „чайките“ така и не успяха да стигнат поне до почетен гол. С този успех „лисиците“ се върнаха на третата позиция с 24 точки и изостават само на една от Тотнъм и Ливърпул. Брайтън е 16-и с 10 точки.