Борнемут разби като гост Уотфорд с 4:0 в среща от осмия кръг на английската Висша лига и му нанесе второ поредно домакински поражение в елита. Точни за категоричния успех на „черешките“ бяха Дейвид Бруукс (14), Джошуа Кинг (33-дузпа, 45) асистиралият му за втория гол Калъм Уилсън (47) след пас на Фрейзър. Домакините останаха в намален състав още в 32-ата минута, когато Кристиан Кабаселе извърши нарушението за дузпата и си изкара втори жълт и червен картон. След успеха си Борнемут е пети с 16 точки и само на една зад четвъртия Челси, който утре гостува на Саутхемптън от 16:15 часа българско време.

Евертън стигна до обрат и спечели с 2:1 при визитата си на Лестър. Бразилският голмайстор Ричарлисон (7) изведе „карамелите“ в резултата, а Рикардо Перейра (40) изравни преди почивката след пас на Инеаначо. През второто полувреме в 63-ата минута „лисиците“ останаха с човек по-малко на терена, след като Морган получи втори жълт и червен картон. Гилфи Сигурдсон (77) оползотвори численото преимущество на гостите и им донесе трите точки след подаване на Зума. Така „карамелите“ събраха 12 точки на десетата позиция, колкото има и Лестър на деветата, но с един гол по-добра голова разлика.

Бърнли и Хъдърсфийлд поделиха по точка след 1:1. Сам Воукс (20) изведе домакините напред в резултата след пас на Гудмундсон, а след почивката Кристофер Шиндлер (66) донесе точката за „териерите“, които имаха териториално превъзходство и отправиха повече удари в мача. След хикса Бърнли е 12-и с 8 точки, а Хъдърсфийлд остава под чертата, заемайки 18-о място с 3 точки.

Кристън Палас пък отстъпи у дома на Уулвърхемптън с 0:1. Мат Дохърти (56) бе героят на гостите след асистенция на Раул Хименес. Така „вълците“ се изкачиха до седма позиция с 15 точки, а „орлите“ се смъкнаха до 14-о място със своите 7 точки.