Новакът Брайтън записа първа победа за сезона, след като срази Уест Бромич с 3:1 в среща от четвъртия кръг и нанесе първа загуба на „дроздовете” във Висшата лига от началото на кампанията. Паскал Грос (45, 48) в края на първата част и малко след почивката даде сериозен аванс на „чайките”, а след това и асистира на Томер Хемед (63), който бе точен за 3:0. Джеймс Морисън (77) пък вкара почетния гол за гостите след пас  на Бърк. Така Брайтън събра 4 точки и заема 13-о място, а Уест Бромич се смъкна на осма позиция със 7 точки.

В същото време Саутхемптън загуби с 0:2 от гостуващия Уотфорд. Головете за „стършелите” вкараха Абдулай Дукуре (38) и Дарил Янмаат (66) след подавания на Кико Фемения и Том Клевърли, а „светците” не намериха сили дори за почетно попадение. Така Уотфорд събра 8 точки и излезе четвърти във временното подреждане преди останалите срещи от кръга. Саутхемптън е десети с 5 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!