Брайтън и гостуващият Уулвърхемптън сътвориха зрелищен спектакъл и след 2:2 поделиха по точка в мача си от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Диого Жота (28) изведе гостите напред в резултата след пас на Раул Хименес. „Чайките“ имаха превес в притежанието на топката и направиха пълен обрат за по-малко от 120 секунди след голове на Нийл Маупей (34) и Дейви Прьопер (36), възползвали се от асистенции на Дейл Стивънс и Леандро Тросар.

Още преди почивката Диого Жота (44) изравни след подаване на Джони и Кастро и това се оказа последно попадение в срещата.

След хикса Уулвс е шести с 24 точки и отстъпва само по голова разлика на петия Манчестър Юнайтед, а двата тима изостават на 5 точки от четвъртия Челси. Брайтън е 12-и с 19 точки.