Челси направи обрат и спечели с 2:1 при визитата си срещу предпоследния Астън Вила в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига, утвърждавайки се на четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Българинът с американски паспорт Индиана Василев бе в групата на домакините, но така и не се появи в игра.

Малко преди почивката тимът от Бирмингам поведе с гол на Кортни Хаус (43), но след почивката лондончани бяха по-настойчиви и стигнаха до обрат.

Кристиан Пулишич (60) изравни след час игра, а малко след това Оливие Жиру (62) направи обрата пълен. И двете асистенции за тези попадения бяха дело на Сесар Аспиликуета.

След успеха си Челси е твърдо на четвърто място с 51 точки и на 5 пред Манчестър Юнайтед и Уулвс, както и на 3 зад третия Лестър. Астън Вила остава на предпоследна позиция с 26 точки.