Челси изтърва успеха у дома срещу Саутхемптън и двата тима завършиха зрелищно 3:3 в мача им от петия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ изиграха страхотни първи 30 минути и взеха комфортен аванс от 2:0 след първите два гола на германския национал Тимо Вернер (15, 28) в английския елит. За първия от тях му асистира Бен Чилуел.

Дани Ингс (43) намали малко преди почивката след пас на Че Адамс (57), който пък изравни за 2:2 през втората част.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Кай Хавертц (59) се разписа след подаване на своя сънародник Тимо Вернер и се превърна в шестия германец, който вкарва гол за Челси във Висша лига след Балак, Марин, Рюдигер, Шюрле  и Вернер. Той обаче не успя да донесе трите точки на „сините“, тъй като в добавеното време Яник Вестергаард (90+2) се разписа за 3:3 след асистенция на Тио Уолкът при повторния му дебют с екипа на „светците“. Малко след това Дани Ингс имаше прекрасна възможност дори да им донесе успеха, но не успя да се възползва от шанса си.

След равенството Челси е шести с 8 точки, а при победа щеше да измести Ливърпул от втората позиция. Саутхемптън е десети с точка по-малко от лондончани.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 5 КРЪГ:

17 октомври 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Ливърпул 2:2
0:1 Садио Мане (3), 1:1 Майкъл Кийн (19), 1:2 Мохамед Салах (72), 2:2 Доминик Калвърт-Люин (81)

17 октомври 2020 г. (събота), 17:00 часа
Челси - Саутхемптън 3:3
1:0 Тимо Вернер (15), 2:0 Тимо Вернер (28), 2:1 Дани Ингс (43), 2:2 Че Адамс (57), 3:2 Кай Хавертц (59), 3:3 Яник Вестергаард (90+2)

17 октомври 2020 г. (събота), 19:30 часа