Челси разби у дома Астън Вила с класиката 3:0 в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига и се изравни по точки с лидера Манчестър Юнайтед.

"Сините" поведоха в 15-ата минута, когато Матео Ковачич пусна перфектен извеждащ пас към Ромелу Лукаку, който се прати топката във вратата на Джед Стиър. Вратарят на домакините Менди направи две страхотни спасявания в 34-ата минута, отразявайки ударите на Дани Ингс и Езри Конса.

Челси удвои своята преднина в 49-ата минута, когато Тайрън Мингс допусна много груба грешка и подари топката на Матео Ковачич, който сам срещу Стиър реализира за 2:0. Вила пропусна добра възможност в 74-ата минута, когато Менди спаси удар с глава на Езри Конса. В добавеното време Сесар Аспиликуета подаде към Ромелу Лукаку (90+3) и белгиецът оформи крайния резултат със страхотен удар.

След успеха си лондончани имат 10 точки, колкото и лидерът Манчестър Юнайтед. Астън Вила е на 12-а позиция с 4 точки.

РЕЗУЛТАТИТЕ И КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА!