Челси, Уулвърхемптън и Кристъл Палас записаха домакински победи с по 2:0 съответно срещу Брайтън, Норич и Уотфорд в срещи от седмия кръг на английската Висша лига. Астън Вила и Бърнли пък завършиха 2:2 в друг мач от кръга.

Челси срази Брайтън с 2:0 на своя „Стамфорд Бридж“ и записа трети успех за сезона. След първо полувреме без голове Жоржиньо (50-дузпа) и Вилиан (76) след пас на Хъдсън-Одой донесоха трите точки за „сините“. Така те събраха 11 точки на шестата позиция, като със същия актив са още пет тима и единствено головата разлика ги отделя в класирането. „Чайките“ са 16-и с 6 точки.

Уулвс се наложи пък над Уотфорд с 2:0 и записа първа победа за сезона. Ирландецът Мат Дохърти (18) след пас на Педро Нето даде аванс на „вълците“, а в 61-ата минута Дарил Янмаат си вкара автогол и оформи крайния резултат. Така Уулвърхемптън има вече 7 точки на 13-ото място, а „стършелите“ са на дъното с 2 точки, очаквайки своя първи успех в шампионата.

Кристъл Палас победи също с 2:0 гостуващия новак Норич. Лука Миливойевич (21-дузпа) и Андрос Таунсенд (90+2) след подаване на Уилфред Заха бяха точни за „орлите“, които са девети с 11 точки. Така те изравниха клубния си рекорд от шест поредни мача без загуба у дома в елита. „Канарчетата“ заемат 17-а позиция с 6 точки.

Астън Вила повеждаше на два пъти срещу Бърнли и в крайна сметка завърши зрелищно 2:2 с него в друга среща от този кръг. Анвар Ел Гази (33) и Джон Макгин (79) даваха преднина на бирмингамци, но Джей Родригес (68) и Крис Ууд (81) донесоха точката за гостите. След равенството Вила е на 18-о място с 5 точки, а Бърнли е десети с 9.